Wygrana KS Mustaf Blachownia!

Po kilku dekadach przerwy doczekaliśmy się na powrót koszykówki na ligowym poziomie do Blachowni. W niedzielne popołudnie, w 3. kolejce III Śląskiej Ligi Mężczyzn, KS Mustaf Blachownia podejmował drużynę MKKS Rybnik. O 17:00 pierwszy gwizdek sędziego rozpoczął mecz. Pierwsze punkty w spotkaniu zdobyła miejscowa drużyna. Goście po serii 3 celnych rzutów za 3 pkt. objęli prowadzenie. Gra była zacięta, a wynik w pierwszej kwarcie zmieniał się jeszcze kilkukrotnie. Drużyna z Blachowni wygrała to starcie 24:22.

Druga kwarta przyniosła wysokie i pewne prowadzenie KS Mustaf. W tej odsłonie widzieliśmy ciekawe, szybkie akcje pod koszem zakończone celnymi rzutami, zgromadzona publiczność często brawami nagradzała wspaniałe zagrania. Druga kwarta zakończyła się wynikiem 31:17.

Po przerwie goście z Rybnika nie złożyli broni i 3 kwartę wygrali 1 punktem, która zakończyła się wynikiem 25:26. Czwarta kwarta natomiast zakończyła się zwycięstwem KS Mustaf Blachownia 17:11, a  cały mecz wynikiem 97:76 dla miejscowej drużyny. Po tym zwycięstwie Mustaf z 4 pkt. zajmuje 7. miejsce w ligowej tabeli.

W pierwszym meczu przed własną publicznością, koszykarze wywalczyli upragnione zwycięstwo! Myślę, że nikt kto wybrał się na to spotkanie nie był zawiedziony, a kto chciałby zobaczyć naszych koszykarzy w akcji, będzie miał okazję 29 października. Wtedy w hali w Blachowni, KS Mustaf podejmował będzie drużynę ŻAK Żory.