Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – debata już we wtorek

W najbliższy wtorek, 24 października, o godz. 16:30 w sali konferencyjnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Blachowni odbędzie się bardzo ważna debata na temat bezpieczeństwa. Podczas debaty zostaną omówione: zasady funkcjonowania policjantów dzielnicowych, w myśl nowej koncepcji „Dzielnicowy bliżej nas”, omówiona zostanie aplikacja „Moja Komenda” i możliwości nawiązania za jej pośrednictwem bezpośredniego kontaktu z Policją oraz dzielnicowym, zdobędziemy też informacje o „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Na plakacie informującym o spotkaniu czytamy:

Szanowni Mieszkańcy,
Realizując jedno z priorytetowych zadań naszej formacji, jakim jest zacieśnienie współpracy ze społecznością lokalną chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w cyklu debat społecznych. Celem tych spotkań jest zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Tematem poszczególnych debat będą przede wszystkim aktualne problemy społeczne zdiagnozowane lokalnie m.in. poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Jesteśmy przekonani, że spotkania z Państwem pozwolą nam na ustalenie, o jakich zagrożeniach należy rozmawiać w pierwszej kolejności oraz na określenie i zaplanowania działań reaktywnych i zapobiegawczych odpowiadających na aktualne zagrożenia, z uwzględnieniem szczególnej roli dzielnicowego.

Na wszystkie pytania w sprawie debaty odpowie dzielnicowy asp. sztab. Tomasz Sypuła. Kontakt telefoniczny 508 036 605 lub e-mail: dzielnicowy.blachownia2@czestochowa.ka.policja.gov.pl.